Visą šį savaitgalį skyriau tarpsezoniniam spintos perkraustymui. Kiekvienas rūbas prašėsi kritiško žvilgsnio, matavimosi ir derinimo seanso bei rimto „ar aš jį tikrai dar vilksiuosi“ svarstymo. O kad tokiais atvejais į „taip“ ir „ne“ krūvas tavo rūbus sudėtų stiliaus žinovas…

Gera žinia tokia, kad jei ne asmenine konsultacija, tai bent svarbiausių taisyklių rinkiniu galime padėti. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad šią vasarą gatvėse (ir tikriausiai Jūsų spintose) karaliaus viskas, kas plėšyta, aptaškyta ar nutrinta? Koks likimas šį sezoną laukia senų spalvotų PVC (lankstaus plastiko) batelių ir tos keistos, paaukštintos skrybėlės, kalbame su „L’Officiel Mada“ stiliaus redaktore Lina Bernotaityte.

Kokias spalvas, formas, tekstūras šią vasarą rekomenduoji rinktis?

Šią vasarą daugiausiai dėmesio rekomenduočiau skirti plėšytoms, „aptaškytoms“ medžiagoms, nutrintiems (grunge) stiliaus elementams arba sintetinėms, ryškioms spalvoms. Formos tebūnie kuo įvairesnės: neįprasta platforma ar paaukštinta skrybėlė.

Kokio stiliaus avalynę avėsi šį sezoną?

Ketinu dairytis smailianosių ilgaaulių ir dekoruotų sportinių batelių. Galiu išskirti tris pagrindinius avalynės tipus – platforminiai batai, dekoratyvūs sportiniai bateliai, elegantiški smailianosiai. Man vieninteliai ir tobuliausi bateliai šį sezoną – patogūs aukštakulniai bateliai iš spalvoto PVC.

Tavo pačios stilius – gana drąsus, kartais netikėtas. Kokie dizaineriai, mados blogai, kūrėjai tave įkvepia?

Mane įkvepia ne madoje figūruojančios asmenybės. Jeigu atvirai, neseku mados blogų, labiau stebiu atlikėjus, rašytojus ir menininkus. Jau studijų metu mane labiausiai žavėjo avangardinė mada. Didelę įtaką man padarė Gareth Pugh, Rick Owens, Martin Margiela, Walter van Beirendonck kūryba.

Kaip atrodo eilinė mados redaktorės darbo diena?

Jos labai skirtingos, o patį darbą galima suskirstyti į kelis etapus. Daugiausiai laiko praleidžiu parduotuvėse ir fotosesijose. Skiriu daug laiko fotosesijų planavimui ir komandų subūrimui, idėjų vystymui. Vakarais sėdu prie kompiuterio ir rašau trumpus tekstus, dėlioju nuotraukas ir atlieku kitus medžiagos, skirtos žurnalo puslapiams, paruošiamuosius darbus.

Ar parinkdama rūbus kitiems asmenims labiau atsižvelgi į jų amžių, sudėjimą ar visgi labiau į jų pomėgius ir idėjas?

Svarbus tiek fizinis, tiek emocinis žmogaus amžius. Svarbiausia atrasti tobulą formulę. Pomėgiai ir idėjos dažniausiai diktuoja stilių bei drabžių formas, medžiagas.

Ar būtina kreipti dėmesį į mados tendencijas, kuriant savo asmeninį stilių?

Kaip ir visur, svarbu žinoti taisykles, kad galėtum jas laužyti. Įdomiausia, kai žmonės tendencijas interpretuoja, savo drabužiais „šneka“ ir išreiškia savo nuomonę tam tikrais klausimais. Įdomu žaisti su madingais drabužiais ir juos pateikti skirtinguose kontekstuose.

Manau, kad dėl savo darbo esi sukaupusi nemažą rūbų kolekciją. Kurį rūbą pasiimtum, jei galėtum pasilikti tik vieną?

Neturiu daug drabužių, išmokau turėti mažai ir derinti skirtingai. Jeigu galėčiau pasilikti tik vieną rūbą, pasilikčiau šiltą sportinį megztinį.

Viename interviu minėjai, kad rūbų mados yra socialinis reiškinys. Ką byloja šiandieninės mados? Kuo dabar rengiamės/gyvename?

Šiuo metu ypatingai daug puošiamės. Regis, jaučiame, kad jau greitai turėsime susiveržti diržus. Drabužių derinimas ir įdomių formų paieškos tapo kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi. Norime būti pastebėti, tokiu būdu bandome pamiršti mus sukrėtusius įvykius. Įmantria apranga pareiškiame, jog negandos mūsų nepaveiks.

Lina_Bernotaityte_1

Lina_Bernotaityte_4

Lina_Bernotaityte_5