Kiekviena svajojame apie tą vienintelį aksesuarą, kuris būtų patrauklus, stilingas ir išsiskirtų žibančioje grožio gausybėje. Apie aksesuarą, kuris tiktų tiek vilkint dalykinį kostiumėlį bei aukštakulnius, tiek ir vasarišką tuniką su sportiniais bateliais. Apie aksesuarą, kurio norėtų visi kiti!

Išskirtinių, betoninių peteliškių „Kazauka“ sumanytojo ir kūrėjo Andriaus Kazlausko noras sukurti išskirtinį aprangos elementą, darniai sužaidė su pagrindine jo veiklos sritimi – inžinerija. Andrius Kazlauskas pirmąją „Kazauka“ peteliškių kolekciją sukūrė (gal turėčiau sakyti „suprojektavo“) vos prieš kelis mėnesius, bet jomis puošiasi jau ne viena Lietuvos elito žvaigždė, o pačias peteliškes fashionistos pasimatuoti gali grožio ir dizaino mugėse.

Nuo pat veiklos pradžios seku „Kazauka“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą ir žaviuosi minimalistinio, ramaus dizaino kūriniais, kurie, pasak jų kūrėjo, „asocijuojasi su ilgaamžiškumu, tačiau yra lengvi ir ploni“.

Kiek gi sveria betoninė peteliškė ant kaklo? Su kuo derinti tokį aksesuarą? Apie stilių, ambicijas ir kūrybą kalbuosi su stiliaus inžinieriumi Andriumi Kazlausku.
Kazauka_peteliskes_interviu_1  Kokia „Kazauka“ peteliškių gimimo istorija? Betoninės peteliškės – labai netikėtas sprendimas…

Sukurti betoninę peteliškę paskatino noras atrasti kažką naujo, įdomaus ir neįprasto, tuo pačiu per daug nenutolstant nuo savo pagrindinės veiklos. Taip pat jausmas, kad per mažai dėmesio skiriu kūrybai, naujų dalykų išbandymui. Juk toks puikus jausmas atrasti kažką naujo, kas tikrai patinka ir žavi.
Savo darbe dažnai susiduriu su betono konstrukcijomis, kurios yra sunkios, masyvios, didelės. Šios konstrukcijos yra projektuojamos net 100 metų laikotarpiui. Sumaniau betonui suteikti naują prasmę ir formą. Todėl, naudodamas betoną, sukūriau peteliškę, kuri asocijuojasi su ilgaamžiškumu, tačiau yra lengva ir plona.

Kazauka_peteliskes_interviu_2

Betonas – šalčio, sunkumo ir nepatogumo asociacijas kelianti medžiaga. Ar patogu nešioti „Kazauka“ peteliškes?

Būtent dėl to ir pasirinkau šią medžiagą, nes betonas sukelia šias asociacijas, tačiau žmogus, dėvintis betoninę peteliškę, demonstruoja, kad jam nesvarbu sunkumai ir nepatogumai, jis yra stiprus ir tiki savimi.

Šios peteliškės skirtos tiek vyrams, tiek moterims. Betoninė peteliškė šiuolaikinei moteriai gali būti puikiu stiprumo, savarankiškumo ir nepriklausomybės simboliu.

Pati lengviausia „Kazauka“ peteliškė sveria tik 28 gramus – ant kaklo jos beveik nesijaučia.

Įprasta manyti, kad peteliškės – formaliojo, klasikinio stiliaus akcentas. Jūsiškės – priešingai – urbanistinio ir laisvo stiliaus įsikūnijimas. Kokių stiliaus gairių patartumėte laikytis maišant, derinant skirtingus stilius?

Pirmojoje fotosesijoje kaip tik ir norėjome parodyti, kad peteliškė nebūtinai turi būti klasikinio stiliaus akcentu. Ji gali būti puikiai derinama su „oversized“ tipo marškiniais, odiniu ar džinsiniu švarku. Man atrodo, kad svarbiausia, kaip žmogus jaučiasi, kokie yra jo norai ir mintys. „Kazauka“ peteliškės puikiai tiks tiek prie kostiumo, tiek prie džinsinio švarko. Svarbiausia, kad žmogus dėvėdamas šiuos rūbus jaustųsi gerai ir savimi. Tuomet betoninė peteliškė šį jausmą tik sustiprins. Betoninė peteliškė ar kitas aksesuaras, rūbas, yra tik priedas prie pagrindinio akcento – paties žmogaus.
Kiekvienas žmogus yra individualus, todėl mano patarimas – kiek įmanoma labiau kiekvienam įsiklausyti į savo norus bei mintis ir pasistengti atrasti tikrąjį, savąjį stilių. Dėl to siūlau drąsiai eksperimentuoti su išvaizda.
Kazauka_peteliskes_interviu_3

Prie kokios aprangos, avalynės geriausiai dera „Kazauka“ peteliškės vyrams ir prie kokios – moterims?

Peteliškės puikiai dera su marškiniais. Tačiau kelios klientės betonines peteliškes derina su rūbais atviru kaklu ir atrodo puikiai!
Asmeniškai man, betoninė peteliškė gražiausiai atrodo su vienspalviais rūbais. Tuomet, kontrastuodama su vienspalviu audiniu, puikiai išryškėja betono tekstūra.
Mano nuomone, avalynė turėtų būti priderinta prie rūbų. Jei tai yra formali apranga – batai galėtų būti klasikiniai.
Pamenu, betoninę peteliškę įsigijo architektas iš Airijos ir pasipuošė ja per įmonės vakarėlį. Peteliškę jis suderino su įprastais jam rūbais – klasikiniu, tamsiu kostiumu ir baltais marškiniais. Tačiau vietoje kaklaraiščio pasirišo betoninę peteliškę. Toks mažas pasikeitimas, tačiau sulaukė daugybės dėmesio ir teigiamo kolegų įvertinimo.
Kazauka_peteliskes_interviu_4

Pirmąją kolekciją pristatėte dar vasarį. Kokių atsiliepimų, komentarų dėl šio nekasdienio dizaino sulaukėte iš kitų dizainerių bei savo klientų?

Daugelis stebisi, kodėl pasirinkau betoną. Juk tai statybinė medžiaga! Taip pat klausia, ar peteliškės pakankamai tvirtos.
Todėl norėčiau papasakoti, iš ko gaminamos šios peteliškės. Kiekviena „Kazauka“ peteliškė viduje yra armuota plieniniais strypeliais, o betono mišiniui naudojamas aukštos stiprumo klasės lietuviškas cementas ir specialūs priedai, kurie užtikrina, kad peteliškė netrupėtų bei būtų maksimaliai stipri. O priekinės peteliškių detalės ir reguliuojami dirželiai pagaminti iš įvairių spalvų natūralios odos.
Kazauka_peteliskes_interviu_5

Kokiais dizaineriais, mados kūrėjais žavitės? Tikriausiai dizaino įkvėpimų ieškote ir kitose srityse?

Turbūt galėčiau išskirti ispanų kilmės dizainerį Paco Rabanne, kuris drabužiams kurti naudojo tokias neįprastas medžiagas kaip metalas, plastikas ir popierius.

Žaviuosi Algirdu Kaušpėdu, kaip puikiai jo gyvenime dera architektūra ir muzika. A. Kaušpėdas man yra įkvėpimo šaltinis ir puikus pavyzdys, kaip tikėti savimi ir tuo, ką darai.

Sukurti vieną iš peteliškių įkvėpė ir Pietų Korėjos architekto In-Cheurl Kim suprojektuotas ir Seule pastatytas pastatas Urban Hive. Medaus korį primenantis statinys išsiskiria ne tik savo išvaizda, bet ir inovatyvia konstrukcija – šio pastato erdvėse nėra kolonų.
Kazauka_peteliskes_interviu_6