Mantvydas Baranauskas, dar žinomas kaip muzikos kūrėjas “Kondencuoto Pieno” slapyvardžiu, kviečia išmėginti jo naujai iškeptą internetinę svetainę. Ambicingai kviečia ne tik išmėginti, bet ir pakeisti muzikos klausymo įpročius. Ištrinti “Spotify”, nebejungti “Youtube”, o vietoj jų pradėti naudoti Nodspot.com – puslapį, siūlantį sukti iš “Youtube” retransliuojamus klipus, metančius dainas pagal tavo nurodytą atlikėją, žanrą ar nuotaiką. “Spotify” juk sunkiai rasim AC/DC, o “Youtube” patalpintos, švelniai tariant, visos pasaulio dainos, tad “Nodspot’o” turinys neišsemiamas. Kiekvienam klausytojui įtinkama, visi lieka patenkinti, bet ar tikrai reikalinga nauja platforma muzikos klausymui?

“Nodspot’as” toliau neatsiklausęs mėto vieną klipą po kito, o mes kalbam su Mantvydu ir klausiam, kodėl nuo šiandien turėtumėm kraustytis iš “Spotify”.

Kada paleidai į pasaulį nodspot.com? Papasakok, kaip tai įvyko.

Oficiali Nodspot.com gimimo diena turbūt būtų liepos pabaiga, kuomet nuorodą įkėliau į “Lietuvos WEB profesionalų” grupę feisbuke prašydamas bendraminčių pasidalinti įspūdžiais bei komentarais apie idėją bei jos išpildymą.

Toje grupėje žmonės kartais pasidalina savo šalutiniais projektais, prie kurių dirba ar dirbo paskutiniu metu, todėl ir aš nusprendžiau pasielgti taip pat.

Projekto atsiradimo istorija būtų labai paprasta. Šiuo metu dirbu Information architect/UX designer, kas lietuvių kalboje reiškia, kad projektuoju vartotojo sąsajas įvairioms platformoms – tinklapiams, telefonams, planšetėms, žaidimų konsolėms ir panašiai. Kažkuriuo metu sugalvojau, kad reikėtų šiek tiek atgaivinti savo programavimo įgūdžius, o mokytis programuoti yra lengviausia, kai turi išspręsti kažkokią problemą.

Kadangi esu glaudžiai susijęs su muzika, nusprendžiau sukurti kokią nors svetainę, susijusią su ja. Tuo metu dar tiksliai nežinojau, ką tiksliai norėjau daryti, bet pamažu mintys susikristalizavo į tai, kas šiandien yra pasiekiama adresu www.nodspot.com.

Minėjai, kad “Nodspot” yra kažkas tarp “Youtube” ir “Spotify”. Kuo pastarosios dvi platformos neįtiko, kad prireikė trečios?

Abi platformos yra geros savaip, bet jei “Nodspot” lygintume su “Youtube”, tai “Nodspot” yra pranašesnė tuo, kad vartotojas be vargo gali surasti labai daug savo mėgstamo atlikėjo albumų, juos labai lengvai perklausyti, įtraukti juos į “mėgstamiausių albumų” sąrašą, o taip pat matyti rekomenduojamą panašių atlikėjų sąrašą. Taip pat, yra puikūs vartotojų kuruojami muzikos grojaraščiai arba “surprise me” funkcija, leidžianti klausyti atsitiktinių albumų pagal pasirinktą žanrą – puiki proga atrasti nežinomų perliukų, o kartais – ir legendinės klasikos 🙂

Jei lyginant su “Spotify”, stiprioji pusė ta, kad visas turinys yra imamas iš Youtube, o jo, kaip žinia, yra laaaabai daug. Pavyzdžiui, “Spotify’juje” sunkiai rasite AC/DC, o štai “Nodspot” tai problemų nesukels ir tokių atvejų yra ne vienas. Negana to, “Nodspot” suteikia nevaržomą priėjimą prie turinio be registracijos, o svarbiausia – nemokamai.

Jau egzistuoja panašia idėja gyvuojantys songdrop.com ir stereomood.com. Kodėl vietoj jų rekomenduotum pradėti naudoti “Nodspot”?

Na, turbūt dėl aukščiau minėtų priežasčių. Papildant, stereomood.com yra tik “atsitiktinės” muzikos platforma, bet jei vartotojas norėtų paklausyti, tarkime, “Kondencuotas Pienas” muzikos – to padaryti jis paprasčiausiai negalėtų. “Nodspot” be vargo suras ir surūšiuos praktiškai visus to atlikėjo albumus.

Songdrop.com – vėl problema, jie surenka daug kūrinių iš viso interneto, bet jie nesugrupuoti pagal albumus. Kiekvieną kartą kūriniui nustojus groti, jūs vėl turėsite grįžti į jų svetainę ir pasirinkti kitą kūrinį – “Nodspot’as” gros jūsų mėgstamo atlikėjo kūrinius toliau.

Labiausiai patiko vystyti idėją ar dirbti prie jos įgyvendinimo?

Iš pradžių buvo labai įdomu galvoti apie pačią idėją, naujas tinklapio funkcijas. Netrukus tai perėjo į nekantravimą tas idėjas perkelti ant popieriaus lapo, mėginant nubraižyti patogų interfeisą, o vėliau – jį ir suprogramuoti. Kadangi nesu programuotojas, kiekvienos problemos sprendimas yra iššūkis, todėl kuomet pavyksta įgyvendinti idėją taip, kaip norisi, apima labai geras jausmas. Apibendrinant, turbūt abi stadijos patiko panašiai. Beje, jos tęsiasi ir dabar su kiekvienos naujos funkcijos atsiradimu.

Kodėl nebandai uždirbti iš “Nodspot”?

Visų pirma, nebuvo tokio tikslo. Norėjau tiesiog pasimankštinti programuoti ir mėgautis kuriant kažkokį savo projektą. Tai, ką darau su “Nodspot”, yra mano laisvalaikis, vienas hobių, dar vienas projektas į portfolio.

Tokiam sumanymui įgyvendinti reikia turėti daugiau kūrybingumo ar IT skills’ų?

Aš manau, kad čia reikia visko po truputį, bet gal šiek tiek daugiau IT įgūdžių. O šiaip tai reikia labai daug valios, užsispyrimo ir laisvo laiko vakarais.

“Spotify” sumoka muzikantams, kai jų dainų klausomasi. Kiek tau, kaip muzikantui, svarbus šis aspektas muzikinėje svetainėje?

Labai geras klausimas. Kažkada projekto kūrimo pradžioje buvau pagalvojęs, kad daugumai muzikantų mano tinklalapis neturėtų patikti, nes jame galima rasti praktiškai visus, bent šiek tiek žinomesnių atlikėjų albumus, net (!!) ir mano, o už jų perklausas nei aš, nei kiti atlikėjai negaunam nei cento, nes tai yra vartotojų arba pačių autorių į “Youtube” įkeltas turinys, o ne paties “Youtube”, todėl jie mokėti neprivalo.

Aš būčiau visiškai už tai, kad “Youtube’as” mokėtų atlikėjams, bet tai – jau visai kita tema..

Kalbant apie “Spotify” – manau, jei verslas gyvena iš autorių turinio, jis privalo už tai jiems sumokėti, todėl man, kaip muzikantui, šis aspektas yra svarbus. Žinoma, kiek autoriai uždirba už perklausytus kūrinius ir kiek turėtų uždirbti – vėl atskira diskusija.

Daugiau sulauki palaikymo, ar “neišradinėk dviračio” replikų? Kokia aplinkinių nuomonė apie šį tavo projektą?

Kol kas sulaukiu vien tik teigiamų atsiliepimų ir palaikymų. Nesakau, kad projektas yra visiškai išskirtinis, bet nemanau, kad būtų galima jį lengva ranka ir nurašyti. Vienas mano buvęs kolega jau atsisakė “Spotify” ir naudoja “Nodspot”, tai – man geriausias įvertinimas.

Tavo paskutinės trys klausytos dainos:

Gal aš geriau ne tris dainas, o nuorodą į savo drum’n’bass grojaraštį (London Elektricity, Seba, Klute ir panašūs veikėjai).

Ko “Nodspot’ui” dar trūksta? Ką planuoji keisti, pridėti, koreguoti ateityje?

Yra daug visokiausių minčių, tarp kurių – “Nodspot” integracija su “Soundcloud” bei “Mixcloud”, galimybė importuoti vartotojo grojaraščius iš “Youtube”, klausyti mėgstamų “Youtube” kanalų. Bendrai – paversti Nodspot.com pirminiu ir vieninteliu tašku visai vartotojo muzikai iš skirtingų platformų, kad vartotojui nereikėtų vaikščioti per kelis tinklapius ieškant naujos ar klausant senos muzikos. Į ką “Nodspot” pavirs ateityje, parodys laikas, o dabar kviečiu naudotis esama versija.

Straipsnis originaliai publikuotas Ore.lt