Šiauliečiai Colours of Bubbles, kaip patys save apibūdina: indie rokeriai su polinkiu į folką (jie bene vieninteliai Lietuvoje savo kūryboje plačiai naudoja vesternų garso takelių atgarsius), šlovingas savo miesto nepriklausomos muzikos tradicijas tęsia jau nuo 2006-ųjų, tačiau tik po aštuonerių metų pirmą kartą įprasmino savo veiklą pilnaverčiame albume „Inspired By a True Story“. 2010-aisiais grupė išleido EP “Today I am Feeling Better Than Ever”, o po metų – jau plačiau nuskambėjusį dar vieną minialbumą “Phoenix”. Būtent po pastarojo įrašo, grupės pavadinimą sužinojo gerokai daugiau žmonių. Tai, kad Colours of Bubbles buvo nominuoti tiek alternatyviuose a.a. “T.Ė.T.Ė.”, tiek nacionaliniuose “MAMA” apdovanojimuose, sufleruoja, jog muzikantų kūryba veržiasi iš mažų barų į didesnes erdves.

Dalyvauk mūsų feisbuko konkurse ir laimėk “Inspired By a True Story” kopiją.

Savo vardą grupė nuolat stiprina ten, kur ir dera – gyvuose koncertuose. Neseniai Colours of Bubbles su koncertais apvažiavo Lietuvą, o šį turą vainikavo koncertai “LRT Opus Ore” serijoje ir indie kultūros klubo “Liverpool” atidaryme. Šiandien ne daug vietinių, o ir Baltijos šalių atlikėjų, galėtų rimtai suremti gitaras su Šiaurės Lietuvos atstovais.

Apie koncertinį turą, naują albumą ir jį įprasminusias tatuiruotes kalbame su grupės įkūrėjais: Juliumi Aleksovu (vokalas ir gitara), Pauliumi Trijoniu (bosas, vokalas) ir gitaristu Tomu Grubliauskiu.

Smalsumas verčia pirmiausia paklausti, kodėl visi išsitatuiravot albumo „Inspired by a true story“ pavadinimą?

Julius: Tai visai neplanuotas reikalas, kuris buvo sugalvotas išvakarėse. Pamanėme, kad albumo išleidimas yra vertas įamžinimo. Tatuiruotes darė Rokazdė iš „Totemas Tattoo“ salono.

Paulius: Pirmojo EP išleidimą taip pat pažymėjom simbolinėmis tatuiruotėmis. Po albumo „Inspired by a true story“ nekilo net minčių, kad jį taip pat reikėtų pažymėti tatuiruotėmis, o dieną prieš koncertą Šiauliuose, Tomas netikėtai sutiko studijos „Totemas Tattoo“ meistrą Roką. Po kelių bokalų buvo sutarta, jog sekančią dieną einam pas jį ir vėl pažymim mūsų albumą piešiniais ant kūno. Tai tapo tam tikra tradicija, jos tikimės laikytis ir ateityje.

Tomas: Kai pasensim, bus smagu prisiminti.

Kaip atrodė pirmosios tatuiruotės ir ką jos reiškė?

Paulius: Pirmąsias tatuiruotes darė studijos „Totemas Tattoo“ meistras Aivaras Lee. Tada jis papaišė keletą piešinėlių, kaip jis įsivaizduoja ir nori įprasminti mūsų albumą, o mes išsirinkom mums labiausiai patikusius variantus. Tatuiruotėse pagrindinis akcentas buvo balionas, dabar jau neatsimenu, kodėl taip buvo nuspręsta. Bet pas vieną yra tiesiog prakiuręs balionas, pas kitą žmogelis, laikantis balioną, o pas trečią – skrendantis balionu.

Tomas: Tai buvo žaismingi simboliai, kaip ir pirmajame EP surašytos dainos, nieko labai simboliško, tiesiog su džiaugsmu pažymėtas mums visiems svarbus etapas.

Ką tik baigėsi albumo pristatomasis turas. Kaip jį sutiko klausytojai? Sulaukėt didelio susidomėjimo ir žmonių antplūdžio koncertuose?

Julius: Iš tiesų, susidomėjimas nemažas. Gal dėl to, kad kurį laiką delsėme jo išleidimą, o prisižadėję buvome seniai. Be to, ir koncertuot pastaraisiais metais retai kur nuvykdavome. Tad, manau, tai turėjo įtakos tam, kad tiek albumas susilaukė dėmesio, tiek į mūsų koncertus atėjusių žmonių skaičius pranoko lūkesčius. Tačiau dėl to labai džiugu!

Tomas: Kol kas albumas ir turas nesulaukė neigiamų pasisakymų, labai tuo džiaugiamės ir mėgaujamės išsakytomis klausytojų nuomonėmis.

Paulius: Džiugu išgirsti tik teigiamus atsiliepimus, bet norėtųsi ir argumentuotos kritikos.

Papasakokit apie paties albumo gimimą. Kodėl taip ilgai jį brandinot?

Julius: Albumą norėjome išdirbti iki tokio skambesio, kuris tenkintų mus pačius. Bandėme spausti geriausią rezultatą, o tai reikalauja laiko. Ilgai sėdėjome prie detalių, jas keisdavome, pergalvodavome ir vėl grįždavome į pirminį variantą ar atvirkščiai – nukeliaudavome dar toliau, kol galiausiai visiems tikdavo galutinis variantas. Neturėjome kur ir skubėti, tad nenorėjome forsuoti ir daryti dirbtinio produkto. Pasirinkome ilgesnį kelią ir, manau, nesuklydome.

Paulius: Albumo gimimas užtruko ilgai, nes norėjome kokybiško produkto, o ir nebuvo taip, kad visus 5 metus nuo ryto iki vakaro sėdėtume studijoje. Buvo nemažas laiko tarpas, kai reikėjo tiesiog kūrybinės pertraukos, taip pat gyvenimas išbarstė mus po kelis miestus, todėl negalim kiekvieną dieną susitikt ir daryti tai, kas mums patinka.

Kaip atsirinkot, kuris kūrinys vertas albumo?

Julius: Iš tiesų, į albumą sudėjome tuos kūrinius, kurie mums labiausiai „prie širdies“. Kažkokios specialios atrankos nė nebuvo. Visi nutarėme, kad šiuos kūrinius įtrauksime į albumą. Buvo dar keli variantai, tačiau visgi sugalvojom jų nedėti, nes pasirodė ne iki galo išpildyti.

Tomas: Nors ir nedidelė, bet atranka buvo, tiesiog visi bandėme prieiti prie geriausio rezultato, kuo dabar ir džiaugiamės.

Kas sugalvojo pavadinimą „Inspired by a true story“? Kodėl jis toks?

Tomas: Pavadinimą sugalvojau aš, toks pavadinimas buvo pasirinktas dar tada, kai nebuvo sukurta ir įrašyta didžioji dalis albumo dainų, tai nėra vienos iš dainų pavadinimas, o bendras viso albumo pavidalas, kuris siejasi su kiekvienu grupės nariu asmeniškai.

Julius: Kuomet Tomas jį pasiūlė, niekam nekilo klausimų kas, kodėl ir kaip. Tai yra pavadinimas, atspindintis tas 10 istorijų, kurios įtrauktos į albumą.

Kaip gimsta jūsų dainos?

Paulius: Pamatus dainoms visada atsineša Julius, turėdami juos, visi susirinkę bandom spręsti, kaip daina galėtų skambėti ir prasideda įvairiausi ieškojimai, instrumentų skambesio, struktūros ir būgnų ritmų bandymai. Tuomet vienos dainos atranda savo galutinį variantą greitai, kitoms skambesio ieškom labai ilgai. Yra tokių dainų, kurių ieškojimai užtruko apie porą metų.

Julius: Dainos gimsta iš kažkada patirtų išgyvenimų, emocijų bei mūsų supamos aplinkos, žmonių, daiktų, na, ir visko visko.

Klausant „Inspired by a true story“ sunku priskirti jus kažkuriam stiliui, tad kuo save laikot patys?

Tomas: Niekad nespraudėme savęs į kažkokius rėmus, todėl sukonkretizuoti savo kuriamos muzikos stilių/žanrą būtų tikrai sudėtinga.

Julius: Sunkus klausimas. Savęs asmeniškai nelaikau rokeriu. Mano manymu, rokeris yra tas, kuris klauso senosios kartos roko, gal kokio hardroko ar panašiai. Indiemuzikantu irgi savęs nelaikau. Jei atvirai, iš vis vengiu skirstyti žmones.

Paulius: Indie rokeriais su polinkiu į folką.

http://www.youtube.com/watch?v=mQZ1ok–3jY

Esat šiauliečiai. Ar dėl to jaučiatės šilčiau ir audringiau sutinkami koncertuojant Šiauliuose nei kitur Lietuvoje?

Julius: Šiauliuose turbūt yra daugiausia mūsų gerbėjų. Jie yra ir aktyviausi, tad Šiauliuose koncertai visad būna kitokie. Stipresni emociškai ir fiziškai.

Paulius: Ne, taip tikrai nėra, mes puikiai esam sutinkami ir kituose miestuose, dabar jau nebeišskirčiau Šiaulių publikos iš kitų miestų, visur savaip ir šiltai priima.

Tomas: Šiauliai visados buvo mums ištikimi, kaip ir mes jiems.

„Inspired by a true story“  paleidimas į pasaulį įkvepia naujo albumo kūrybai?

Julius: Tikrai taip. Kol kas nesiėmėme veiksmų, bet jau kalbėjome apie tai ir turime keletą idėjų. Bet žinant mūsų tempus, nereiktų jo tikėtis artimiausiu metu.

Tomas: Neišvengiamai taip, nors ir labai ilgai trunka šis procesas, kartais net pavargsti, bet jau spėjome šito pasiilgti.

Paulius: Taip, mane tai pastūmėjo nesustoti ir vertinti tai, jog turiu draugų, su kuriais galiu kurti muziką, keliauti, koncertuoti.

Pernai mačiau jus “Positivus” festivalyje. Į kokius didesnius renginius trauksit šią vasarą?

Julius: “Karklė”, “Galapagai”, “Granatos”. Kol kas šie didžiausi, tačiau dar ne vasara, manau, informaciją atnaujinsime, kai tik turėsime kažkokių naujienų, tad sekite mūsų profilį feisbuke – pranešime.

Tomas: Šią vasarą apsiribosime Lietuvos festivaliais, o rudenį turime planų pakoncertuoti ir gerokai už Lietuvos ribų.

Nuotraukos: Gediminas Bartuška

Internete:

http://www.coloursofbubbles.com

https://www.facebook.com/pages/The-Colours-Of-Bubbles/103194293064

Straipsnis originaliai publikuotas Ore.lt