Kovo 18-ąją ISM Inovacijų Bazėje įvyko „Mados Akademijos“ organizuojamas „Pasimatuok Madą“ ciklo renginys. Šįkart lektoriai skaitė pranešimus apie tvarios mados idėjas. Pasimatuoti atsakingą madą kvietė tvarios mados judėjimo entuziastė Ieva Jurgaitytė, ženklodaros specialistas Augustinas Paukštė, dizainerė Vida Simanavičiūtė, mados redaktorė Lina Bernotaitytė ir drabužių nuomos butiko įkūrėja Žaklina Aišparienė.

Šeštadienį praleidusi su šiais mados pasaulio žinovais, į savo apsipirkinėjimus bei dabartinės spintos tvarką pažvelgiau kiek kitaip. Štai 6 punktai, kurie privers iš naujo susidėlioti pirkinių sąrašą ir jus:

  1. Apie atsakingą madą gauname vis daugiau informacijos

Kas valandą žmonija sukuria tiek informacijos, kiek buvo sukurta per visą žmonijos istoriją iki 2003-iųjų metų. Matome vis daugiau reklamos, gauname vis daugiau žinių, dažnai lengva jose pasimesti. Tačiau jei ieškosime informacijos – labai lengvai gausime daug naudingų patarimų. Pradedant nuo to, kaip sumaniai perdirbti senus marškinėlius, baigiant tekstilės perdirbimo konteinerių vietomis žemėlapyje.

  1. Mada yra skirta saviraiškai

Svarbiausia žinoti, kas esi ir kokias vertybes propaguoji. Jei tau artimos gamtos tausojimo idėjos, parodyk tai savo apranga! Tiesiog negalvoti ir nedaryti nieko yra lengviausias kelias plaukti pasroviui.

  1. Pirkdami mes tampame laimingi

Nusipirkus gražų daiktą, mūsų smegenyse išsiskiria laimės hormonas, nuo kurio mes esame priklausomi. Tad visiškai nevartoti komercinės produkcijos bet kuriam iš mūsų būtų labai sunku. Tačiau pasirinkti galime atsakingai.

  1. 100% tvari mada nėra įmanoma

Kaip bebūtų, visiškai tvari mada yra tik siekiamybė. Tavo nusipirktas prekes vis tiek reikės atvežti į parduotuvę, tad pervežimo automobiliams reikės degalų, jiems bus naudojama nafta ir teršiamas oras… Ir taip toliau ir panašiai. Taršos, kylančios iš mados vartojimo, negalime visiškai sustabdyti, todėl turime stengtis ją bent minimizuoti.

  1. Pasiskolinti – negėda

Reikia susipirkti visą aprangą vienam vakarui? Šie drabužiai po to gulės spintoje nenaudojami – gal geriau tiesiog pasiskolinti ar išsinuomoti? Viena „Pasimatuok Atsakingą Madą“ pranešėjų pasiūlė „30 nešiojimų taisyklę“ – jei nesiruoši rūbo užsidėti 30 kartų, nepirk jo.

  1. Įsimylėk drabužį

„Pasimatuok Atsakingą Madą“ taip pat siūlė įsimylėti savo drabužius: prisiminti, gal su šiuo švarkeliu ėjai į pirmąjį pasimatymą? Gal kelionėje su šia palaidine užkopei į aukščiausią kalną gyvenime? Taip rūbus nešiosi ilgiau ir atsakingiau, o prireikus išmesti pagalvosi dukart. Gal pavyks jį išsaugoti, pasigaminti iš jo naują, perdirbtą rūbą? Panaudoti jo medžiagų detales kituose rankdarbių projektuose?

Straipsnis originaliai publikuotas shoelove.deichmann.com